Mavi Mozaik Teras Kapama Sistemleri, Ankara'da Uygun Fiyat Seçenekleri ile hizmet vermektedir.
(0312) 228 05 68
Mavi Mozaik Teras Kapama Sistemleri, Ankara'da Uygun Fiyat Seçenekleri ile hizmet vermektedir.
(0312) 228 05 68

Keçiören Teras Kapatma

Teras kapama evlerinde yaşam alanı sorunu yaşayan insanların başvurduğu bir yöntem. Tercih edilme sebebi ise yaz-kış demeden terasların kullanılabilir olması. Sadece yazları kullanılabilen terasların kış aylarında da yaşanabilir bir alan haline gelmesi çok önemli. Yeri geliyor yaz aylarında, en sıcak günlerde kullanılamayan teraslar teras kapama sistemleri ile yeri geliyor yaşam alanına, yeri geliyor balkona dönüşüyor. Evinde yeterli odası olmayanlara ilaç gibi bir sistem. Yeterli odası olanlara ise burayı değerlendirebileceği bir çok seçenek imkanı sunuyor.

Isı yalıtım özelliği ile de ekonomik olan teras kaplama aynı zamanda işletmeler tarafından da kullanılıyor. Teras katlarında bulunan birçok kafe ve restoran diğer rakip işletmelere göre daha çok tercih ediliyor. Hem şehir manzarası, hem de ısı yalıtım özelliği ile işletmeler için bulunmaz bir nimet.

Teras Kapama Faydaları

Eğer bir apartmanın en üst katındaysanız ve terasınız varsa teras kapama yaparak fazladan bir oda elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yalıtım görevi de gören bu sistem ile hem ısınma bütçenizi düşürmüş olursunuz, hem de fazladan yaşam alanı elde edersiniz. Eğer şehirde yaşıyorsanız da ses yalımı görevi de gören teras kapatma sistemleri, terasınızın gece-gündüz ve dört mevsim kullanılmasına olanak sağlar. Eğer evinizdeki oda sayısını yeterli buluyorsanız terasınızı bir hobi bahçesine, spor odasına veya çocuk odasına dönüştürme imkana sahip.

Eğer bir apartmanın en üst katındaysanız ve terasınız varsa teras kapama yaparak fazladan bir oda elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yalıtım görevi de gören bu sistem ile hem ısınma bütçenizi düşürmüş olursunuz, hem de fazladan yaşam alanı elde edersiniz. Eğer şehirde yaşıyorsanız da ses yalımı görevi de gören teras kapama sistemleri, terasınızın gece-gündüz ve dört mevsim kullanılmasına olanak sağlar. Eğer evinizdeki oda sayısını yeterli buluyorsanız terasınızı bir hobi bahçesine, spor odasına veya çocuk odasına dönüştürme imkana sahip.

Bunlarla da bitmedi, teras kaplama sistemlerinin bir avantajı da dört mevsim sunduğu panaromik manzarası. Yağmur yağarken veya kar yağarken siz terasınızda kahvenizi alıp hem dışarıyı seyredebilir, bir yandan da kitap okuyabilirsiniz. Kesinlikle içinizi açacaktır.

Teras katı bulunan işletmeler için ise ısı yalıtım görevi görmekle kalmayan sistem aynı zamanda müşteriler için de kullanılabilecek bir alan olarak öne çıkıyor. Bu sayede işletmeler daha çok gelir elde edebiliyor. Bir de şehir manzarasına sahip bir teras varsa o işletmenin terasının boş kalması mümkün değil.

Teras Kapatma Özellikleri

Malzemeler tamamen suya, rüzgara ve dona karşı dayanıklıdır. Bunların yanı sıra teras kaplama sistemleri sert rüzgar,fırtına ve aşırı sıcaklara karşı da dayanıklıdır. Tamamen paslanmaz malzemelerden oluşan kaplamada kullanılan malzeme ne olursa olsun su gideri de mevcuttur. İsteğe bağlı olarak elektrik döşetilip priz ve aydınlatma imkanı da yaratılabilir. Isı yalıtım özelliği ile gündelik olarak kullanılabilir.

Yaz aylarında ise balkon görevi görür. Hem yaşamsal bir alan, hem de balkon imkanına sahip olursunuz. Sadece tül bir perde çekerek rahat, ferah ve havadar bir ortamda yaşayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa eğer hem güvenli bir oyun alanı olur, hem de çocuğunuzun rahat hareket edebileceği, oyun oynayabileceği güvenli bir alan oluşturmuş olursunuz. Geceleri sıcaktan bunalan bir insansanız da geceleri burada huzur ve güven içinde yatabilirsiniz.

İşletmeler için de yukarıda saydığımız özelliklerin aynıları geçerli. Tek fark işletmelerin sahip olduğu teras kaplama işletmeye para da kazandırıyor. Bildiğiniz üzere terası olan işletmeler daha çok tercih ediliyor. Bu da işletmeler için gelir kapısı demek.

WhatsApp WhatsApp Sohbet