Mavi Mozaik Teras Kapama Sistemleri, Ankara'da Uygun Fiyat Seçenekleri ile hizmet vermektedir.
(0312) 228 05 68
Mavi Mozaik Teras Kapama Sistemleri, Ankara'da Uygun Fiyat Seçenekleri ile hizmet vermektedir.
(0312) 228 05 68

Teras Üstü Kapatma

Teras kapama sistemleri, alışılagelmiş şehir hayatından kopmak, biraz olsun rahatlamak ve uzaklaşmak, kirli havayı solumamak ve terasını her mevsim gönül rahatlığıyla kullanmak isteyenler için kesin çözüm yöntemlerindendir. Terasın yapısına, boyuna ve ebatına göre uygun malzemeler ve ince işçilikle yapılan kaplamalar, her ailenin bütçesine uygundur. Tasarımlarıyla dikkat çeken, hem konfor sağlayan hem de dış etkenlere karşı direnç gösteren teras kaplama son yıllarda iyice popülerleşmiştir. teras üstü kapama sayesinde, dış etkenlerden korunabilir, ısı akışını yakalayabilir ve fazla gürültüden uzaklaşabilirsiniz. Her mevsim kullanabilen bu kapatmalar, çok çeşitlilik gösteren bir uygulama olup, her türlü teras boyutuna ve şekline göre tasarlanabilir.

Teras Kapatma işlemi, ‘basit teras kapama’, ‘ters tavan teras kapatma’, ‘alçıpanlı teras balkon kapatma’, ‘düz tavan teras kapatma’ ve ‘3 boyutlu havuzlu teras kapatma’ olarak beş ayrı başlığa göre ayrılabilir. Basit teras kapatma, inşaatlık keresteden montaj yöntemiyle yapılır. OSB veya döşeme tahtası montajı uygulanır. Su izolasyonu için membran kaynatılır. Üst kaplamada genellikle yeşil veya kırmızı renkte membran kullanılır. Dekoratif alın tahtası montajıyla da işlem tamamlanır.

Ters tavan teras kapatma işlemi ise, alt kısımdan tavana bakınca aralarda ızgara ve lambrilerin göründüğü modeldir. Tüm ahşap, fırınlı malzemelerden oluşur. PVC plastik, su izolasyonu kullanılır. Çatı kaplaması için kırmızı ya da yeşil kumlu mebran kaynatılır. Selülozik dolgu ile astarlama yapılır. Kararma olmaması için şeffaf cam cila uygulanır. Alçıpanlı teras kaplama, basit kaplamanın ısı yalıtımı ve alçıpan montajıyla yapılmış halidir. Uygulama genel olarak ham keresteden yapılır. Su izolasyonu, PVC uygulanır. Suya dayanıklı yeşil alçıpan monte edilir. Isı yalıtımın sağlanması ise alçıpan üzerine izocam, eps köpük konulur. Düz tavan teras kapatma ise diğerlerinden farklı olarak kaplama sırasında, kumlu membran yerine şıngıl, kiremit veya ondulin kullanılır.

3 boyutlu teras kaplatma ise, çatı formatının ve tavan formatının zenginleştirilip harmanlaştırılmış halidir. Çatı tipi olarak beşik yöntemi kullanılır. Yapılacak olan yere göre malzeme kalınlığı ve malzeme ebatlanması yapılır. Görsel olarak en estetik modeller bu kapatma yönteminde görülür.

Peki teras kapatma işi nasıl yapılır ve süre olarak ne kadar zaman alır? Kapatma işlemi, kaplanacak yere göre ve farklı teknik formatlara göre değişkenlik gösterir. İlk olarak terasın metrekaresi hesaplanır ve ölçüm yapılır buna bağlı olarak saçak ve eğimi hesaplanır. Sonrasında taşıyıcı aksam kurularak iskelet oluşturulur. İşleme, lambiri, ahşap veya mermer döşemesi ile devam edilir. Çatı kaplaması tamamlanır ve su izolasyonu yapılır.

Isı ve ses ayarlamaları yapılır. İşlem bittikten sonra geriye kalan ince işler yapılır. Teras Kapama genel olarak metrekaresi 400 tl’den başlar. Uygulanacak malzemeye ve müşterinin zevkine göre fiyat artış gösterir. Önemli noktalardan bir diğeri ise, kaplama yapılırken deprem ve sallantı yaşanan durumlarda mal ve can kaybı olmaması adına elastik ahşap malzemeler kullanılmalıdır. Elastikiyet ve kopma tölarasınsı düşük malzemeler diğer tüm malzemelere göre daha güvenilir, uzun ömürlü ve sağlıklıdır.

WhatsApp WhatsApp Sohbet